شرکت کشت و صنعت قند خاورمیانه

بزرگترین کارخانه تولید شکر از چغندر قند در کشور با ظرفیت ۵۰۰۰ هزار تن در روز (طرح توسعه ۱۰۰۰۰ تن در روز)، کارخانه الکل سازی قند خاورمیانه، شرکت توسعه کشاورزی قند خاورمیانه و شرکت بازرگانی و پخش قند خاورمیانه می‌باشد که در طول زنجیره ارزش کشت تا توزیع فرآورده‌های چغندر قند فعالیت می‌نمایند. این شرکت از باسابقه‌ترین و بزرگترین کارخانه‌های تولید شکر از چغندر قند درکشور است که در حد فاصل شهرهای شوش – دزفول در استان خوزستان و در مساحتی بالغ بر 115 هکتار تأسیس شده است. ظرفیت فعلی آن جذب ۵۰۰۰ تن چغندر در روز بوده و رتبه اول تولید شکر از چغندر پاییزه در ایران را داراست. طرح افزایش ظرفیت این واحد تولیدی بیش از ۷۰ درصد پیشرفت داشته است و از سال ۱۴۰۳ ظرفیت آن به روزانه ۱۰۰۰۰ تن افزایش خواهد یافت. علاوه بر تولید شکر از چغندر قند این شرکت ظرفیت تصفیه بالغ بر ۱۰۰۰ تن شکر خام در روز را داراست. شکر، ملاس و تفاله چغندر، محصولات اصلی این واحد تولیدی هستند.

چرخه تولید شکر از چغندر قند

معرفی شرکت های زیر مجموعه

شرکت بازرگانی قند خاورمیانه

IDDLE EAST SUGAR ALCOHOL COMPANY

شرکت بازرگانی قند خاورمیانه

در راستای تکمیل زنجیره ارزش این شرکت در حوزه فروش بسته بندی شکر، بازاریابی و همچنین فروش کلیه محصولات شرکت کشت و صنعت قند خاورمیانه ایجاد شده است. این شرکت به عنوان اهرم بازرگانی گروه، واردات اقلام و تجهیزات موردنیاز کارخانه های قند و الکل سازی را نیز بر عهده دارد.

معرفی شرکت های زیر مجموعه

شرکت الکل سازی قند خاورمیانه

MIDDLE EAST SUGAR ALCOHOL COMPANY

شرکت الکل سازی قند خاورمیانه

در راستای تکمیل زنجیره ارزش کارخانه قند، ملاس تولید شده در کارخانه الکل سازی قند خاورمیانه به الکل طبی و صنعتی تبدیل می‌شود. ظرفیت این واحد بالغ بر 16000 لیتر در روز است و از سال 1403 با ظرفیت کامل به بهره بردای خواهد رسید.

معرفی شرکت های زیر مجموعه

توسعه کشاورزی قند خاورمیانه

MIDDLE EAST SUGAR AGRICULTURAL DEVELOPMENT COMPANY

شرکت توسعه کشاورزی قند خاورمیانه

قرار گرفتن در اقلیم حاصلخیز استان خوزستان ، دانش، امکانات و تجهیزات کشاورزی این شرکت و همچنین هم افزایی با شرکت ملی شیمی کشاورز به عنوان بزرگترین و یکی از پنج تولیدکننده برتر سم، کود و بذور کشاورزی ما را بر آن داشت تا با ایجاد شرکت توسعه کشاورزی علاوه بر تأمین مواد اولیه کارخانه قند خاورمیانه به سایر کارخانه ها در سایر نقاط کشور نیز خدمت ارائه دهیم. هم اکنون این شرکت قابلیت کشت بیش از ده هزار هکتار چغندر در هر فصل (پاییزه و بهاره) را داراست.

ارزش‌ها، ماموریت و اهداف شرکت

ارزش ها

ماموریت

چشم انداز

افتخارات

رکوردهای کسب شده

کارخانه قند خاورمیانه به لطف قرار گرفتن در اقلیم زرخیر خوزستان و بهره گیری از کشاورزان، کارشناسان و مدیران متخصص، به بیشترین ظرفیت برداشت چغندر قند و تبدیل آن به شکردست پیدا کرده است.